عنوان پروژه : تصفیه خانه آب قم

مکان : قم ، ایران

کارفرما : شرکت

پیمانکار : شرکت

تامین کننده تجهیزات قالب بندی : شرکت تسکو

شرح پروژه:

شرکت تسکو تولید کننده انواع قالب های فلزی ، مفتخر است اعلام دارد تامین کلیه قالب های فلزی پروژه تصفیه خانه آب شهر قم را عهده دار بوده است. دپارتمان فنی تسکو پس از جلسه ای که با کارفرما در خصوص نیازهای اساسی پروژه در بخش قالب و ساخت تصفیه خانه ها داشتند، اقدام به ترسیم نقشه های اجرایی و فنی پروژه کردند. پس از رایزنی های متعدد و تاییده نهایی ، کارخانه شرکت تسکو خط تولید قالب های فلزی خاص این پروژه را شروع کرد و در مدت زمان کمتر از یک ماه کلیه قالب ها را در سایت پروژه به پیمانکار ساخت تصفیه خانه تحوبل داد. لازم به ذکر است این تصفیه خانه یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تصفیه خانه فاضلاب کل کشور می باشد.

این تصفیه خانه با استفاده از تسهیلات بانک اسلامی و با جمعیت زیر پوشش 250 هزار نفرمهر ماه امسال به بهره برداری می رسد.یکی از ویژگی های این تصفیه خانه تولید برق از لجن فاضلاب است که می تواند 70 درصد برق مورد نیاز تصفیه خانه را تامین کند. با بهره   برداری از این تصفیه خانه ظرفیت تصفیه آب از دوهزار مترمکعب در سال 92 به چهار هزار و ششصد مترمکعب رسید  

با افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه آب قم، آمادگی لازم برای تامین آب شهرهای قم، قنوات، کهک و سلفچگان از پروژه بزرگ انتقال آب از سرشاخه‌های دز به‌وجود آمد. با بهره‌برداری از این مرکز، برای نخستین‌بار در کشور تمام شهرهای استان قم زیرپوشش تله‌متری و تله‌کنترل قرار می‌گیرند.